Ukliďme Česko – Častolovice  

Dne 5.4.2024 se konala akce zvaná „Ukliďme Česko – Častolovice“. Zapojil se i druhý stupeň ZŠ a MŠ Častolovice. Hned ráno jsme se všichni sešli na tenisových kurtech. Každá třída dostala pár pytlů na třídění odpadů a každý z nás obdržel rukavice. Poté nám přidělili trasy a ulice na vyčištění a úklid mohl začít. Nejdříve jsme nacházeli docela malé věci, ale poté jsme objevili i starou pneumatiku pohozenou v křoví. Naše cesta vedla přes kopec Strýc, kde jsme si snědli naše svačinky, abychom se posílili, a vyrazili jsme dál, z kopečka dolů. Po celou cestu panovala skvělá nálada, ale někdy jsme nechápali, co vše může člověk v přírodě pohodit. Už jsme se blížili zpět k místu, kde náš „lov“ za odpadky započal, a pytle s odpadky byly tak plné, že jsme je skoro nemohli unést. Všechny pytle jsme zavázali a naložili do kontejneru, který se roztřídil, a vše se vyhodilo do správných popelnic. Všichni jsme byli dost překvapeni, kolik odpadu se nasbíralo u nás v Častolovicích. Jako odměnu a poděkování za naši úspěšnou práci jsme dostali malinké květináče s hlínou a semínky slunečnic od firmy ISOVER. Naše práce byla u konce a mohli jsme sundat rukavice, které jsme měli na úklid, a vrátit se zpět do školy na oběd. 

Za 8.A žákyně Lucie Divišová 

více fotografií zde

Aktualizováno: 24.4.2024 — 13:37
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram