Dopravní výchova na DDH Rychnov nad Kněžnou 

Dne 21. května proběhla praktická výuka dopravní výchovy pro 4. třídu na dětském dopravním hřišti v Rychnově nad Kněžnou. Na dopravním hřišti nás přivítal příslušník Městské policie v Rychnově nad Kněžnou pan Josef Moravec, který nás celou praktickou výukou provázel. Nejprve si žáci s panem policistou prošli teoretický test, následovalo seznámení s dopravním hřištěm. Žáci si vzali kola podle velikostí a rozdělili se do dvou skupin. Jedna skupina si vyzkoušela jízdu zručnosti. Než se žáci vydali na trasu zhodnotili překážky jako jednoduché, ale realita byla jiná, překážky padaly, jízda s předmětem v jedné ruce nám také nešla. Druhá skupina mezitím jezdila po dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu. Teoreticky pravidla známe, ale použít je v praxi na hřišti už bylo horší. Nakonec se žáci v jízdách zlepšovali a při vyřazovací hře jich zůstávalo stále více. Po prokázání svých dovedností v praxi žáci obdrží průkaz cyklisty.

fotografie zde 

Aktualizováno: 31.5.2024 — 13:00
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram