Výchovný koncert Marbo

6789_marboV úterý 27. 9. 2016 byla žákům 2. stupně zpestřena výuka výchovným koncertem, který se konal v sále U Lva. Hudební skupina Marbo se tentokrát rozhodla přiblížit žákům vývoj jazzu od jeho počátků v americkém New Orleansu až po jeho moderní verzi. V zajímavých teoretických vsuvkách byly proto zmíněny různé podoby jazzových písní jako např. ukolébavky, pracovní písně (tzv. worksongy), spirituály či blues. Nezapomnělo se ani na swing, rock´n´roll nebo boogie woogie, které byly velmi populární později. Během hodinového koncertu zazněla jména a písně nejslavnějších jazzových osobností, jakými byly např. Louis Armstrong, Duke Ellington, Glenn Miller a samozřejmě nemohl chybět Elvis Presley. Žáci si tak mohli společně s duem Marbo  zazpívat notoricky známou píseň „Pár havraních copánků“. Všichni zúčastnění se dobře bavili a jistě se již těší na další zajímavé vystoupení.

více fotografií: zde

Mgr. Andrea Micherová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:03

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram