Vážení rodiče,

letos není možné osobně předat 28. 1. 2021 žákům 3. – 9. ročníku pololetní výpis z vysvědčení.

Rozhodli jsme se, že výpis vygenerujeme a uložíme v systému Bakaláři. Dostanete se k němu podle návodu, který Vám zašlou třídní učitelé ve čtvrtek.

Originál výpisu z vysvědčení obdrží žáci v den návratu do školy.

Martin Odl – ředitel školy.

Výchovný koncert Marbo

6789_marboV úterý 27. 9. 2016 byla žákům 2. stupně zpestřena výuka výchovným koncertem, který se konal v sále U Lva. Hudební skupina Marbo se tentokrát rozhodla přiblížit žákům vývoj jazzu od jeho počátků v americkém New Orleansu až po jeho moderní verzi. V zajímavých teoretických vsuvkách byly proto zmíněny různé podoby jazzových písní jako např. ukolébavky, pracovní písně (tzv. worksongy), spirituály či blues. Nezapomnělo se ani na swing, rock´n´roll nebo boogie woogie, které byly velmi populární později. Během hodinového koncertu zazněla jména a písně nejslavnějších jazzových osobností, jakými byly např. Louis Armstrong, Duke Ellington, Glenn Miller a samozřejmě nemohl chybět Elvis Presley. Žáci si tak mohli společně s duem Marbo  zazpívat notoricky známou píseň „Pár havraních copánků“. Všichni zúčastnění se dobře bavili a jistě se již těší na další zajímavé vystoupení.

více fotografií: zde

Mgr. Andrea Micherová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:03

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021