eTwinningový projekt na téma: ROZUMÍME SI – ROZUMIEME SI

etwinning3Prostřednictvím odbourání jazykových bariér hravou formou chceme, aby si žáci uvědomili vzájemnou blízkost dvou národů – Čechů a Slováků. Po 24 letech od rozdělení republiky hledáme, co spojuje mladou generaci v Čechách a na Slovensku. Je to generace, která zná pouze z dějepisu a možná z vyprávění rodičů, že jsme žili ve společném státě skoro 75 let. Prostřednictvím hledání česko – slovenských homonym, komunikace on-line, vzájemného vyučování správné výslovnosti a literární tvorby v partnerském jazyce máme zájem rozšířit povědomí žáků o partnerských jazycích.

Naším cílem je:

  1. odbourání jazykové bariéry mezi českými a slovenskými žáky
  2. zlepšení sociální komunikaci ve skupině i mezi skupinami
  3. vytvoření pozitivních emocionálních zážitků v komunikaci mezi dvěma národními skupinami
  4. zvýšení slovní zásoby v obou jazycích
  5. zvýšení kompetence v práci s audiovizuálními médii
  6. rozvoj kreativity, myšlení a tvoření mimo mateřský jazyk

Projekt bude trvat do konce školního roku 2016/2017.

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram