EXKURZE DO MLÉČNÉ FARMY VE SVÍDNICI

678_svidniceDne 27. dubna 2017 se žáci 6.A, 6.B, 7.A, 7.B a 8.ročníku zúčastnili „Dne otevřených dveří“ ve středisku Svídnice. Pro žáky byla připravena komentovaná prohlídka mléčné farmy, bioplynové stanice a výkrmny prasat.
Kromě živých zvířat si žáci prohlédli nově vybudované prostory pro chov skotu a nejmodernější stroje. Součástí programu byla i řada naučných aktivit. Žáci si prošli naučnou stezku, poznávali zemědělské plodiny a seznámili se s konkrétními odvětvími zemědělství.

Programem žáky provedli studenti Střední školy zemědělské a ekologické a Středního učiliště chladící a klimatizační techniky Kostelec nad Orlicí, kteří také předvedli ukázku výcviku služebního plemene psů.

Díky pořadatelské firmě a dalším sponzorům byla pro naše žáky zajištěna bezplatná doprava tam i zpět, malé občerstvení, zmrzlina a zábavný program. Exkurze se vydařila a žáci prožili zábavný i poučný den.

více fotografií

Mgr. Helena Bellerová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:13

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram