Pasování na čtenáře

1A_pasovani_na_ctenareVe čtvrtek 25. 5. 2017 zavítaly obě třídy prvňáčků do místní knihovny. Tentokrát je nečekalo povídání o knížkách, čtení pohádek nebo výstava, ale velká slavnost – Pasování na čtenáře.

V knihovně děti přivítala paní knihovnice společně s panem starostou. Poté, co se všechny usadily na židličky, čekalo je překvapení. Náhle se paní knihovnice proměnila v knižní vílu, která všechny prvňáčky vyzkoušela, jestli znají písmenka, pohádky a zda rozumí přečtenému textu. Ve skupinkách plnili úkoly z pohádkového světa. Po zvládnutí této zkoušky se před nimi za doprovodu pohádkových melodií objevil rytíř s princeznou. Právě jim se děti pochlubily svým čtenářským umem, každý přečetl kousek příběhu. Všichni školáci to zvládli skvěle, knižní víla je pochválila a rozhodla se, že mohou být rytířem a jeho mečem pasováni na čtenáře. Malí čtenáři složili slib – že se budou o knížky hezky starat, že je budou chránit, a že si jich budou vážit. V upomínku na tento ceremoniál obdrželi šerpu, knihu, drobné dárky a průkazku do knihovny. Jako správní čtenáři se seznámili s chodem knihovny, vyhledáváním a půjčováním knih. Navíc si hned mohli vypůjčit svou první knihu z knihovny.

Zbývá jen popřát malým čtenářům, aby přečetly hodně krásných a zajímavých knížek a aby je čtení bavilo.

více fotografií 1.A  |  více fotogefií 1.B

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram