Autorské čtení s Petrou Braunovou

2018_123456789_brandlovaVe středu 25. října se žáci naší školy setkali s autorkou knížek pro děti paní Petrou Braunovou. Spousta žáků její knížky zná. Paní spisovatelka si pro žáky připravila povídání o své nové knize s názvem Dům doktora Fišera. V úvodu byly děti seznámeny s prací spisovatelky a s každou fází procesu, kterým musí rukopis projít, aby se z něj stala kniha. Pak už následovalo povídání o knize. Nejprve prozradila žákům, jakým způsobem vlastně přišla na téma knihy. Poté přečetla nejzajímavější ukázky a nakonec dala žákům možnost, aby jí  pokládali dotazy, kterých nebylo málo.

Besedou byli žáci nadšeni a věříme, že setkání nebylo poslední, protože paní spisovatelka nabízí školám i čtenářské dílničky, ve kterých žáci společně vytvoří příběh.

Z důvodu značného zájmu žáků o knihu Dům doktora Fišera, vedení školy

pořídilo pět výtisků do školní knihovny.

více fotografií

Mgr. Ivona Kindlová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:51

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram