Z Devatera pohádek

2018_12345_devatero_pohadekV pátek 24. listopadu navštívilo naši školu Divadélko pro školy z Hradce Králové. Představení se konalo na sále U Lva a zúčastnil se ho celý první stupeň. Jednalo se o kombinované loutkoherecké představení dvou herců na motivy příběhů ze slavné knížky Devatero pohádek od Karla Čapka. Herci nejprve seznámili žáky s osobou spisovatele a pak odehráli dvě pohádky, které si žáci jakoby náhodně vylosovali. První z nich byla Tulácká pohádka a hned po ní následovala pohádka Loupežnická. Cílem představení bylo modernější a zábavnou formou zprostředkovat současným dětem nejen původní Čapkovu tvorbu, ale především jeho laskavý humor a krásnou češtinu. Představení bylo pojato velmi zábavně, bylo doplněno komickými gagy, prvky grotesky a častým kontaktem s publikem. Všem žákům se divadelní představení velmi líbilo a hodně se u něho nasmáli.

více fotografií

Mgr. Kateřina Klingerová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:49

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram