Komiks

2018_123456789_komiksVe čtvrtek 16. listopadu navštívila naši školu známá výtvarnice a autorka komiksů paní Lucie Lomová. Všichni žáci byli zpočátku na rozpacích, co je čeká, ale po prvních větách seděli jako zařezaní. Paní Lomová jim nejprve popovídala o svých začátcích. Zajímavým způsobem popsala i moment, který ji přivedl na cestu autorky komixů. Besedu prokládala ukázkami svých prací. Součástí povídání byly i ukázky toho, co vše je potřeba udělat, aby komiks vznikl. Laik si totiž takové množství práce nedovede představit. Menší žáky seznámila s knihou Anča a Pepík. Tato kniha byla zpracována i jako animovaný film. Starší žáky seznámila s knihou Na odstřel, která byla vydána ve Francii. Besedu paní Lomová zpestřila i tím, že v době krátké pauzy ztvárnila dva žáky IX. třídy (viz. foto). Věříme, že toto setkání nebylo poslední a rádi bychom příště uspořádali s paní Lomovou workshop, na kterém žáci společně vytvoří komiks.

Všem žákům se beseda moc líbila 🙂

více fotografií

Mgr. Ivona Kindlová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:48

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram