Dějepisná olympiáda

2018_8A_deolymp16. ledna 2018 se v Rychnově n. Kn. konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Za naši školu se této soutěže zúčastnil Ondřej Žid z 8. A, když úspěšně splnil podmínky ve školním kole.

Letošní téma olympiády je věnováno letošnímu významnému jubileu – sto let od vzniku republiky. Test vědomostí o první republice, tím je myšleno Československo v letech 1918 až 1938, psali soutěžící jeden a půl hodiny. Pro Ondru tato soutěž skončila úspěchem, díky vysokému počtu bodů se umístil na třetím místě. To také znamená, že bude v soutěži pokračovat a bude sebe i školu reprezentovat v krajském kole v Hradci Králové.

Ondrovi patří velká gratulace ke třetímu místu v okresním kole a poděkování za vzornou reprezentaci školy. Přejeme mu hodně sil do příprav na krajské kolo a v něm další úspěch.

výsledková listina

Mgr. Stanislava Hovorková