Olympiáda z anglického jazyka

2018_89_olymp_ajVe středu 17. 1. 2018 se 11 odvážných žáků 8. a 9. tříd zapojilo do školního kola Olympiády v anglickém jazyce. Účastníci soutěžního klání nejprve změřili své schopnosti v nelehké disciplíně, kterou je poslech s porozuměním. Ten byl rozdělen do čtyř částí, ve kterých nechybělo zaškrtávání správného obrázku, doplnění chybějícího slova v textu či tradiční cvičení „pravda x lež“. Poslechová část trvala zhruba půl hodiny a po ní následovala krátká pauza, během níž porota vyhodnotila odpovědi žáků. Dle dosažených výsledků byla poté oznámena jména osmi nejlepších, kteří postoupili do dalšího kola, tedy ústní části. Před jejím začátkem si žáci vylosovali svého partnera, se kterým po krátkém představení své osoby vedli dialog na vybrané téma, např. moje rodina, moje škola, počasí, móda, volný čas a koníčky, kultura, atd. Porota hodnotila nejen slovní zásobu a gramatiku, ale také výslovnost a plynulost projevu. Nakonec byly sečteny body z obou disciplín a vyhlášeny výsledky. Tři nejlepší získali malou věcnou i sladkou odměnu. Nejlépe se se zadanými úkoly poprala Adéla Hamáčková z 9. třídy a její spolužák Natanel Skřivánek, který obsadil druhé místo. Oba se příští měsíc zúčastní okresního kola, které se bude konat v Rychnově nad Kněžnou. Pomyslnou bronzovou medaili získal Ondřej Žid z 8.A, který se tak stal náhradníkem pro okresní kolo a je velkou nadějí pro příští školní rok.  Všem žákům patří velký dík za účast a nemalou odvahu.

více fotografií

Mgr. Andrea Micherová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:49

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram