Vážení rodiče,

letos není možné osobně předat 28. 1. 2021 žákům 3. – 9. ročníku pololetní výpis z vysvědčení.

Rozhodli jsme se, že výpis vygenerujeme a uložíme v systému Bakaláři. Dostanete se k němu podle návodu, který Vám zašlou třídní učitelé ve čtvrtek.

Originál výpisu z vysvědčení obdrží žáci v den návratu do školy.

Martin Odl – ředitel školy.

Den se společenským tancem na 1. stupni

2018_12345_solarDen se společenským tancem nebyl na naší škole poprvé. Tentokrát se konal ve čtvrtek 1. února a zúčastnili se ho pouze žáci 1. stupně. Pod skvělým vedením ředitele Déčka z Rychnova nad Kněžnou, pana Mgr. Josefa Solára, se děti nejprve zahřály taneční rozcvičkou a začaly postupně objevovat taneční rytmus. Pak již přišel na řadu skutečný tanec. Poté, co děti vcelku rychle zvládly španělský populární tanec makarenu, už následoval nestárnoucí rokenrol a polská lidová mazurka. Tím však putování tanečním světem zdaleka nekončilo a děti si vyzkoušely základní krok kubánské čači a nakonec si zatančily v tanečních párech i českou polku. A protože se jednalo vskutku o tance společenské, přišlo na řadu i vyzvání k tanci a takzvaná „promenáda“ tanečních páru.  Že je společenský tanec zařazen mezi sporty, dokazovaly červené tváře a lehce zpocená čela.  A jak už to bývá, někdo si výuku tance opravdu užil a jiní objeví jeho krásu třeba příště.

více fotografií

Magdalena Vladíková

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:46

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021