Den se společenským tancem na 1. stupni

2018_12345_solarDen se společenským tancem nebyl na naší škole poprvé. Tentokrát se konal ve čtvrtek 1. února a zúčastnili se ho pouze žáci 1. stupně. Pod skvělým vedením ředitele Déčka z Rychnova nad Kněžnou, pana Mgr. Josefa Solára, se děti nejprve zahřály taneční rozcvičkou a začaly postupně objevovat taneční rytmus. Pak již přišel na řadu skutečný tanec. Poté, co děti vcelku rychle zvládly španělský populární tanec makarenu, už následoval nestárnoucí rokenrol a polská lidová mazurka. Tím však putování tanečním světem zdaleka nekončilo a děti si vyzkoušely základní krok kubánské čači a nakonec si zatančily v tanečních párech i českou polku. A protože se jednalo vskutku o tance společenské, přišlo na řadu i vyzvání k tanci a takzvaná „promenáda“ tanečních páru.  Že je společenský tanec zařazen mezi sporty, dokazovaly červené tváře a lehce zpocená čela.  A jak už to bývá, někdo si výuku tance opravdu užil a jiní objeví jeho krásu třeba příště.

více fotografií

Magdalena Vladíková

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:46

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram