Setkání žákovských parlamentů

2018_setkani_parlamentuDne 20. března 2018 se konalo již 2. společné setkání žákovských parlamentů. Tentokrát jsme se vydali do Základní školy v Kostelci nad Orlicí. Setkání se mohlo zúčastnit z každé školy 6 žáků, z naší školy to byly dívky: Kateřina Zemanová, Karolína Iva Vítková, Adéla Mrázová, Anna Kolářová, Kristina Štauberová a Karolína Klapalová. Celým programem provázel lektor Mgr. Tomáš Hazlbauer z Centra pro demokratické učení. Setkání se zúčastnilo celkem šest škol z blízkého okolí. Proběhlo vzájemné představení jednotlivých žákovských parlamentů – žáci si sdělili, co se změnilo od minulého setkání v Třebechovicích pod Orebem, jaké akce se pod záštitou parlamentu zrealizovaly, co se povedlo, na čem je třeba ještě zapracovat. Jednotliví zástupci parlamentů se vzájemně inspirovali a obohacovali o cenné zkušenosti. O přestávce bylo pro žáky i učitele připraveno drobné občerstvení a poté následoval interaktivní seminář, ve kterém se žáci i prostřednictvím her naučili, jak správně plánovat žákovské projekty, jak spolupracovat a efektivně komunikovat v týmu. Po skončení programu následoval oběd v místní školní jídelně a návrat zpátky do školy. Děkujeme za pozvání a budeme se těšit na další příjemné setkání.

více fotografií

Mgr. Petra Klausová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:44

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram