Malování s Adolfem Dudkem

2018_789_dudekDne 25. 5. 2018 navštívil naši školu známý ilustrátor Adolf Dudek. V zábavné dvouhodinovce představil žákům své umění. Ty mladší přesvědčil o tom, že každý umí kreslit, pokud zvládne čtyři základní tvary – kruh, čtverec, trojúhelník a obdélník, protože z nich se vlastně veškeré kreslení skládá. Starším zase ukázal, jak proporcionálně vypadá lidská postava a žáci se pokusili ji dle jeho zajímavého návodu nakreslit. Celé vystoupení bylo provázeno aktivním zájmem žáků o malování a hlasitým smíchem, který byl součástí „šou“. Žákům se představení velmi líbilo a pana ilustrátora odměnili velkým potleskem.

více fotografií 1.A2.A | 3.A | 5. – 7. | 7. – 9.

Mgr. Ivona Kindlová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:42

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram