Výlet druháků

2018_2AB_vyletŠkolní rok se chýlí ke svému závěru, k němuž neodmyslitelně také patří školní výlet.  V pondělí 11. června  jsme se my druháci na dlouho očekávaný výlet vypravili. Po brzkém odjezdu a dlouhé cestě jsme se ocitli ve světě skleněných perel v Pěnčíně. Dozvěděli jsme se, jak se korálky vyráběly, navštívili jsme mačkárnu, šitlovnu, rumplovnu, brusírnu a leštírnu. Bohužel jsme celý tento proces měli pouze z vyprávění, protože perly se už zde nevyrábí. Svoji kreativitu jsme si vyzkoušeli v „korálkové“ dílně, kde jsme si sami mohli vyrobit vlastní bižuterii nebo nalepit obrázek z korálků. Z našich povedených výrobků jsme měli opravdu radost. Potom nás čekala prohlídka kozí farmy, kde jsme si hladili malé kozičky, zastavili se u malých nezbedných prasátek, oveček a dalších zvířat. Navštívili jsme sýrárnu, kde pro nás měli připravenou ochutnávku sýrů. Zavítali jsme do zemědělského muzea, kde jsme shlédli expozici starých zemědělských strojů. V místní restauraci jsme se všichni společně posilnili obědem a vyrazili směr Radvánovice. Ocitli jsme se ve Šťastné zemi – přírodním zábavném parku. Prošli jsme si naučnou stezku geoparku, která se skrývala v příjemném chládku lesa. Hned potom jsme se přímo vrhli na trampolíny, lanovky, skluzavky, prolézačky a zmenšeninu hradu Trosky. Tady jsme se vyřádili, byly jsme doslova šťastné děti ve Šťastné zemi. Vše má svůj konec, a tak i náš výlet se chýlil ke konci. Už nás čekala jen cesta autobusem zpět domů. Zvoláním hurá, hurá, hurá a potleskem panu řidiči jsme se rozloučili.

Výlet jsme si náramně užili, vydařil se, byl moc prima.

více fotografií 2.A | 2.B

L. Vaňková a R. Přibylová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:41

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram