OVOV – odznak všestrannosti

2019_456789_ovovOdznak všestrannosti je nedílnou součástí sportovních aktivit naší školy, a proto jsme se 17. dubna zúčastnili okresního kola OVOV v Rychnově nad Kněžnou. Naše výprava byla velmi početná a školu jelo reprezentovat celkem 20 závodníků různých věkových skupin.

Odznak všestrannosti, s původním delším názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Roman nás přijel do svého rodného města navštívit a při té příležitosti slavnostně otevřít stadion po kompletní rekonstrukci.

OVOV využívá přirozené soutěživosti dětí, porovnávání mezi sebou a možností zisku odznaků různých úrovní. Děti soutěžily v 5 disciplínách: ve skákání přes švihadlo, klicích, v hodu medicimbalem vzad, trojskoku a běhu na 1000m.

Akci přálo i příznivé počasí. Žáci si závody užívali a odnesli si mnoho osobních rekordů. Někteří z nich byli na takové soutěži poprvé, a tudíž teprve sportovní zkušenosti získávali.

Naši žáci si vedli skvěle a z celkového počtu 20 žáků se 6 žáků umístili na stupních vítězů:

1. místo:
Bezdíček Martin (6. A)
Holoubek Jakub (7. A)

2. místo:
Micherová Karolína (5. A)

3. místo:
Lux Šimon (5. A)
Alina Tomáš (8. A)
Rojek Štěpán (8. A)

4. místo:
Klapalová Denisa (7. A)

5. místo:
Nikol Iva Vítková (7. A)
Vlčková Tereza (5. A)

6. místo:
Učíková Sofie (4. A)
Hovorková Nikola (4. A)
Voclová Martina (6. B)
Šreibr Michal (5. A)
Malý Vojtěch (4. A)

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

více fotografií

Mgr. Marika Štěpánková 

Aktualizováno: 13.5.2019 — 18:40

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram