Zdravotníci přivezli zlato a stříbro

2019_3456789_hmz_rkNářek zraněných dětí se rozléhal ve středu 24. 4. 2019 v zámeckém parku v Rychnově nad Kněžnou, kde se konalo oblastní kolo soutěže Hlídek mladých zdravotníků. Akci již tradičně pořádal Červený kříž. Klání v poskytování první pomoci se zúčastnily děti základních škol rychnovského okresu. Naši školu reprezentovaly dva týmy – hlídka I. stupně byla ve složení Natálie Jarkovská, Petra Knížková, Sofie Učíková, Zlata Zahradníková a Vojtěch Brandejs, za hlídku II. stupně bojovaly Dominika Václavíková, Natálie Chaloupková, Viktorie Votroubková, Klára Straková a Rozálie Pultarová.

Na pětičlenná družstva čekala v parku stanoviště s různými poraněními, se kterými se můžeme v běžném životě setkat. Nelehkým úkolem bylo dokázat si poradit s otevřeným poraněním břicha při práci s motorovou pilou nebo uštknutím hadem. Dále ošetřovali spoustu dalších méně či více závažných zranění, museli prokázat i dovednost v obvazové technice a přenosu raněných.

Naši zdravotníci si v tomto nelehkém klání vedli výborně, prokázali skvělé znalosti a dovednosti v poskytování pomoci zraněným osobám. Hlídka prvního stupně vybojovala zlato a postupuje dále do regionálního kola, které se bude konat ve Svitavách. Hlídka druhého stupně získala krásné druhé místo, přivezla stříbro.  V našem týmu byly dvě deváťačky Dominika a Natálka, které už bohužel nemohou dále soutěžit, ale chtěly by v této činnosti pokračovat. Domluvily si proto účast jako pomocníci při soutěžích Červeného kříže, za což jim patří dík.

Zdravotníci, děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Hlídce I. stupně držíme palce v regionálním kole.

Pochvala patří všem mladým zdravotníkům, kteří pracují celý rok ve Zdravotním kroužku a věnují se přípravě jak pomoci sobě, svým blízkým či cizím lidem.

více fotografií

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 3.5.2019 — 8:49

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram