Olympijský den

2019_123456789_behHistorie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen MOV- Mezinárodní olympijský výbor a na počest této události se každoročně vyhlašuje Olympijský den a dále také na počest našeho nejúspěšnějšího sportovce Emila Zátopka. V tento den se pořádají běžecké závody napříč celou Českou republikou. Právě legendární Emil odstartoval 1. ročník tohoto projektu již roku 1987.  „Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“ – to je heslo spojené již několik let s T-Mobile Olympijským během. Je jedno, zda jsi malý nebo velký, zda jsi závodník, běháš jen občas nebo vůbec. Jde hlavně o to se hýbat a běžet pro radost.

Proto ve středu 19. 6. 2019 vyběhlo v České republice více než 75 tisíc běžců a mezi nimi i žáci naší školy, která se v tomto roce zapojila již potřetí.  Za krásného počasí jsme odstartovali naše běhy v ranních hodinách na Sokolské zahradě. Olympijský den zahájili prvňáčci. Poté se na běh postupně připravovali žáci starších ročníků a vzdálenost, kterou museli uběhnout, narůstala. Nejmladší děti si zaběhly 2 okruhy, nejstarší deváťáci jich absolvovali 7. Na všechny běžce čekala v cíli odměna v podobě medaile, diplomu a tužky. Důležité bylo to, že jsme naší účastí podpořili dobrou myšlenku a rozhýbali svá těla.

Všech běžcům děkujeme za úžasné sportovní výkony a určitě se těšíme na příští rok!

více ftografií

Mgr. Marika Štěpánková

Aktualizováno: 27.6.2019 — 11:58

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram