Vážení rodiče,

letos není možné osobně předat 28. 1. 2021 žákům 3. – 9. ročníku pololetní výpis z vysvědčení.

Rozhodli jsme se, že výpis vygenerujeme a uložíme v systému Bakaláři. Dostanete se k němu podle návodu, který Vám zašlou třídní učitelé ve čtvrtek.

Originál výpisu z vysvědčení obdrží žáci v den návratu do školy.

Martin Odl – ředitel školy.

Olympijský den

2019_123456789_behHistorie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen MOV- Mezinárodní olympijský výbor a na počest této události se každoročně vyhlašuje Olympijský den a dále také na počest našeho nejúspěšnějšího sportovce Emila Zátopka. V tento den se pořádají běžecké závody napříč celou Českou republikou. Právě legendární Emil odstartoval 1. ročník tohoto projektu již roku 1987.  „Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“ – to je heslo spojené již několik let s T-Mobile Olympijským během. Je jedno, zda jsi malý nebo velký, zda jsi závodník, běháš jen občas nebo vůbec. Jde hlavně o to se hýbat a běžet pro radost.

Proto ve středu 19. 6. 2019 vyběhlo v České republice více než 75 tisíc běžců a mezi nimi i žáci naší školy, která se v tomto roce zapojila již potřetí.  Za krásného počasí jsme odstartovali naše běhy v ranních hodinách na Sokolské zahradě. Olympijský den zahájili prvňáčci. Poté se na běh postupně připravovali žáci starších ročníků a vzdálenost, kterou museli uběhnout, narůstala. Nejmladší děti si zaběhly 2 okruhy, nejstarší deváťáci jich absolvovali 7. Na všechny běžce čekala v cíli odměna v podobě medaile, diplomu a tužky. Důležité bylo to, že jsme naší účastí podpořili dobrou myšlenku a rozhýbali svá těla.

Všech běžcům děkujeme za úžasné sportovní výkony a určitě se těšíme na příští rok!

více ftografií

Mgr. Marika Štěpánková

Aktualizováno: 27.6.2019 — 11:58

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021