Vážení rodiče,

letos není možné osobně předat 28. 1. 2021 žákům 3. – 9. ročníku pololetní výpis z vysvědčení.

Rozhodli jsme se, že výpis vygenerujeme a uložíme v systému Bakaláři. Dostanete se k němu podle návodu, který Vám zašlou třídní učitelé ve čtvrtek.

Originál výpisu z vysvědčení obdrží žáci v den návratu do školy.

Martin Odl – ředitel školy.

Exkurze do hvězdárny a planetária

2020_123_hvezdarnaV pátek 15. 11. 2019 jsme my, prvňáci, druháci a třeťáci prožili přímo vesmírné dopoledne.

Navštívili jsme totiž HVĚZDÁRNU A PLANETÁRIUM  v Hradci Králové, kde jsme se zúčastnili programu zaměřeného na střídání dne a noci a souhvězdí noční oblohy. Také nám lektor pomohl najít světové strany podle Severky (Polárky), navštívili jsme některé planety a další tělesa Sluneční soustavy. Podívali jsme se na astronomickou pohádku Se zvířátky o vesmíru. Vyzkoušeli jsme si zemětřesnou židli nebo jsme se mohli zvážit na kosmické váze. V kopuli hvězdárny jsme si prohlédli dalekohled, který nás zaujal svou velikostí. Bohužel nám počasí nedovolilo podívat se na Slunce ani na terasu hvězdárny, což nás trochu mrzelo.

Návštěva ve hvězdárně a planetáriu se nám líbila a už teď se těšíme na další setkání, až budeme o něco starší a dozvíme se další zajímavosti.

více fotografií 1.A | 2.A3.A

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 23.11.2019 — 11:56

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021