Exkurze do hvězdárny a planetária

2020_123_hvezdarnaV pátek 15. 11. 2019 jsme my, prvňáci, druháci a třeťáci prožili přímo vesmírné dopoledne.

Navštívili jsme totiž HVĚZDÁRNU A PLANETÁRIUM  v Hradci Králové, kde jsme se zúčastnili programu zaměřeného na střídání dne a noci a souhvězdí noční oblohy. Také nám lektor pomohl najít světové strany podle Severky (Polárky), navštívili jsme některé planety a další tělesa Sluneční soustavy. Podívali jsme se na astronomickou pohádku Se zvířátky o vesmíru. Vyzkoušeli jsme si zemětřesnou židli nebo jsme se mohli zvážit na kosmické váze. V kopuli hvězdárny jsme si prohlédli dalekohled, který nás zaujal svou velikostí. Bohužel nám počasí nedovolilo podívat se na Slunce ani na terasu hvězdárny, což nás trochu mrzelo.

Návštěva ve hvězdárně a planetáriu se nám líbila a už teď se těšíme na další setkání, až budeme o něco starší a dozvíme se další zajímavosti.

více fotografií 1.A | 2.A3.A

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 23.11.2019 — 11:56

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram