30 let svobody

2020_12345_svobodaPondělí 18. listopadu si žáci celého prvního stupně udělali tak trochu jiné vyučování. Paní učitelky si připravily povídání o tom, jak to u nás vypadalo před 30 lety. Vysvětlily dětem, co to vlastně vůbec je svoboda, co pro nás znamená.

Povídali jsme si o tom, jak je dnes samozřejmostí studovat na jakékoliv škole, dokonce v jiných zemích, poslouchat písničky, které se nám líbí, koupit si mandarinky, banány nebo toaletní papír, kdy chceme,…. Pustili jsme si kreslené video Konec železné opony, na kterém jsme si znovu vše vysvětlili. Připomněli si našeho prvního českého prezidenta Václava Havla, vyslechli jsme státní hymnu v podání Karla Gotta a Karla Kryla, také Martu Kubišovou a její Modlitbu pro Martu.

Všichni společně jsme se spojili za ruce, připomněli si události 17. listopadu a snad si alespoň trochu uvědomili, že je důležité se k sobě chovat slušně, nebýt lhostejní a všímat si věcí a dění kolem sebe.

více fotografií

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 21.11.2019 — 13:32

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram