Sportovní zářijové události na ZŠ Častolovice

Na konci měsíce byl pro žáky připraven cyklistický seminář. Po páteční výuce se 8 žáků devátého ročníku vydalo na 40 kilometrovou vyjížďku, převážně se táhnoucí náročným přírodním terénem v okolí Čermné nad Orlicí, Chocně a přilehlých vesnic. Plynulá jízda byla několikrát přerušena přestávkami na krásných přírodních místech (rybník Pecák, Velký Karlov, Rohlík, …) či pro doplnění vody v přírodních studánkách. Poučení o zásadách jízdy ve skupině se zdálo být nadbytečné, neboť se celá skupina podle nich řídila zcela přirozeně. Třešničkou na dortu celého výletu byl prudký výšlap pod rozhlednu Vrbice, kterou někteří spíš vnímali jako tvrdou pecku uvnitř třešně 😊 Jejich úsilí však bylo odměněno pohoštěním v bistru pod rozhlednou. Následný, táhlý sjezd až do Kostelce nad Orlicí a návštěva čínské restaurace způsobili neméně příjemné pocity. S úlevou v nohách a plnými žaludky jsme se přesunuli do školy, kde následoval nenucený program v podobě konverzace, tance a filmu. Cyklistický seminář s pozitivně naladěnými žáky 9. třídy byl odměnou pro všechny zúčastněné. Těším se na další semináře, tentokrát zaměřené například na síťové sporty a veganské vaření.

Bc. Ondřej Sitka

Aktualizováno: 7.10.2021 — 9:08
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram