Plavecký výcvik 4. 10. – 29. 11. 2021

Vzhledem k technickým problémům plaveckého bazénu v Rychnově nad Kněžnou začal plavecký kurz o měsíc déle, ale důležité je, že začal a to pro žáky 3. a 4. třídy – je moc dobře, že mohli jet i žáci 4. třídy, protože loňský kurz nedokončili a podle jejich úsudku i mého se velmi zdokonalili – někteří ve stylu, jiní vypilovali šipku, někteří zdokonalili splývání a většina se zlepšila ve vytrvalosti – rozdíl v uplavaných bazénech na začátku plaveckého kurzu a na konci byl značný. Nemohu ani opomenout to, že někteří se báli hloubky a podařilo se jim překonat tento strach. Zpestřením plaveckého výcviku byly volné hodiny, kde si mohli vybrat tobogán, vířivku, divokou řeku nebo páru. Někteří se otužovali a to s velkým nadšením, jiní to přímo „nesnášeli“. K plaveckému kurzu patří také foto a diplom pro vzpomínku.

Závěrem – přestože dětem velmi chyběl tělocvik, protože patří k nejoblíbenějším předmětům, zařazení 10. lekcí plaveckého výcviku do vzdělávání je velmi dobré a účelné.

Mgr. Gabriela Luxová

Aktualizováno: 20.12.2021 — 21:37
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram