„Den pro vás“ v Hradci Králové

„Den pro vás“ v Hradci KrálovéV pátek 16. 9. jsme se s třídou 9.A vypravili do SOŠ Vocelova v Hradci Králové, kde nás čekal nelehký úkol v podobě obhajoby prvenství v soutěži „Den pro vás“. Na tento rekordní ročník se sjelo celkem 17 škol s 39 týmy a 600 žáky.

Akce byla velmi dobře organizována za pomoci studentů (průvodců), kteří dohlídli na to, aby každý soutěžní tým absolvoval všechny soutěžní disciplíny (např. pokrývání střechy, dlažba chodníku, stavba dřevěné rozhledny, spojení potrubí, kontrola motocyklu, kvízy teoretických znalostí…). Nesoutěžící žáci měli možnost navštívit odborné učebny a stánky partnerských firem.

Žáci měli dobrý pocit z průběhu soutěží a kladli si ty nejvyšší cíle. Nakonec jsme obsadili skvělé 14.místo, což bylo pro cílevědomé deváťáky zklamání. Pro mě, třídního, to však byl další krásný, společně strávený den s partou úžasných mladých lidí, na které mohu být pyšný. Udělali vše pro to, aby putovní pohár zůstal na naší škole a za to jim moc děkuji.

více fotografií

Ondra Sitka

Aktualizováno: 22.9.2022 — 12:40
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram