Hodina moderní chemie

Hodina moderní chemieV úterý 20. 9. 2022 naši školu navštívili studenti VŠCHT Praha s projektem, který popularizuje chemii a moderní chemické obory. Žáci osmých a devátých tříd byli interaktivní formou seznámeni s praktickými aplikacemi chemie. V příjemné atmosféře, navozené bezprostředním chováním studentů VŠCHT, ukázali žákům nejrůznější pokusy. Odvážnější osmáci a deváťáci se hlásili jako pomocníci při předvádění řady experimentů. Třídu ozářily plameny v barvě semaforu, viděli jsme semafor v baňce, zapálili jsme střelný prach, na vlastní kůži jsme pocítili teplotu suchého ledu, někteří si s ním zahráli i stolní hokej, ničili jsme bradavice kapalným dusíkem, hasili jsme funkčním a nefunkčním pěnovým hasícím přístrojem,… . Dusík využili studenti i k přípravě zmrzliny, která jako sladká tečka ukončila celý program.

více fotografií

Petra Zábrodská

Aktualizováno: 22.9.2022 — 12:36
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram