Za usměvavou perlou Afriky

Žáci naší školy se opět zúčastnili největšího vzdělávacího projektu svého druhu Planeta Země 3000. Jde o kulturní projekt s přesahem do řady vyučovaných předmětů, např. přírodopisu, zeměpisu, dějepisu. Tentokrát jsme měli unikátní příležitost „podívat“ se do Senegalu.  Sami Senegalci říkají o své zemi, že je usměvavým pobřežím Afriky. Důvodem je jejich životní styl, tzv. teranga, neboť věří, že jsme všichni jedna velká rodina, a proto bychom měli být k sobě především štědří. Během promítání jsme se seznámili nejen s jejich pohostinností, ale i hudbou, tancem, přírodou, mořskými pannami, magickými obřady, exotickými pokrmy, wrestlingem. Jako dárek naše škola obdržela bohatý bonusový materiál – pracovní listy, plakáty, DVD, časopisy o cestování, možnost ověřit si získané znalosti formou oblíbených soutěží Chcete být milionářem, Riskuj, A-Z kvíz.

A na co se můžou naši žáci těšit příště? Další cesta cestovatelského týmu pana Lelka povede do Kambodžského království.

Mgr. Petr Bazger

Aktualizováno: 11.10.2022 — 21:50
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram