Exkurze Hradec Králové 4., 5. třída

Exkurze Hradec Králové 4., 5. třídaDne 2. 2. 2023 jsme v rámci učiva navštívili, společně se čtvrtou třídou, Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové. V digitálním planetáriu nás čekal unikátní projekční systém s programem Sluneční soustava – získali jsme zajímavou cestou informace o Slunci, Zemi, planetách a jejich měsících, dnu a noci, ročním období. Součástí programu byl film Polaris 2. Mohli jsme vidět naší Zemi z vesmíru, přenést se do vesmíru kosmickou lodí. Na chodbách hvězdárny i planetária bylo mnoho zajímavých audiovizuálních a demonstračních prostředků doprovázených výkladem lektorů. Jen počasí nám nepřálo a tak jsme v pozorovatelně, kde je obrovský dalekohled s plošnou projekcí přes mraky nic neviděli. Naše exkurze pokračovala v Jiráskových sadech – viděli jsme elektrárnu Hučák, kostel sv. Mikuláše, soutok Labe a Orlice, ke kterému patří mlsné nutrie. Ani zima nás neodradila v pokračování poznávání HK – prošli jsme kolem krajského úřadu, schovali se před deštěm v kostelu sv. Ducha a na závěr vyšli několik schodů Bílé věže, abychom viděli celý Hradec Králové s pohořím Krkonoš a Orlických hor v povzdáli. Nikdo si nemohl nevšimnout 3. největšího zvonu v Čechách – zvonu Augustina a na závěr úžasná podívaná na skleněný model Bílé věže, krásně podsvícený. Spokojený jsme opustili Hradec Králové – byl to vydařený den.

více fotografií

Julie Šabatová, Pavlína Plašilová

Aktualizováno: 10.2.2023 — 20:52
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram