Projekt – Čtvrťáci volí prezidenta

Projekt - Čtvrťáci volí prezidentaNa konci ledna se konalo druhé kolo volby prezidenta republiky. A nebylo tomu jinak ani u nás ve 4. třídě. Čtvrťáci si v rámci projektu vyzkoušeli volby nanečisto se vším, co k nim patří.

Zahráli jsme si chvíli na dospěláky a vytvořili si ve třídě atmosféru voleb. Povídali jsme si o státním zřízení v České republice, o tom, kdo může volit a proč se volí, co je to demokracie.

Žáci si vyrobili svůj „občanský průkaz“, který předkládali volební komisi k prokázání totožnosti. Po zkontrolování průkazu obdrželi obálku a volební lístky a přesně tak, jak volí dospělí, volily i děti – šly za plentu, kde vložily do obálky svého kandidáta. Následovaly kroky k volební urně.

A jak dopadly volby? Sčítací komise sečetla hlasy a vyhlásila vítěze voleb. Prezidentem České republiky byl čtvrťáky zvolen Petr Pavel. Projekt žáky bavil. Na základě vlastní zkušenosti měli možnost seznámit se s volebním systémem a způsobem, jakým budou moci volit v budoucnu oni sami.

více fotografií

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 1.2.2023 — 18:36
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram