Biologická olympiáda

Biologická olympiádaVe středu 8. února se sešli přihlášení žáci druhého stupně ve školní jídelně, aby poměřili své znalosti z přírodopisu. BEZLESÍ – téma letošního ročníku biologické olympiády. A co si pod tímto pojmem představit? Mezi bezlesé ekosystémy, které jsou téměř přirozené, patří např. rašeliniště, stepi a skály. Na druhou stranu existují bezlesé ekosystémy, které vznikly činností člověka – zahrady, pole,… .

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích. Žáci 6. a 7. ročníků byli řazeni do kategorie D, žáci 8. a 9. tříd spadali do kategorie C. Školní kolo se skládalo z několika částí: vědomostní test, praktická část a poznávání 30 předložených přírodnin. Postupové příčky do okresního kola obsadili za kategorii C: Pham Xuan Quynh, Javůrek Jakub a Jarkovská Natálie. Za kategorii D postupuje Fabián Marek.

Všem zúčastněným děkujeme za snahu a postupujícím držíme palce do okresního kola!

více fotografií

Petra Zábrodská

Aktualizováno: 8.3.2023 — 19:52
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram