Po kom to dítě je, aneb mohou geny opravdu za všechno

Po kom to dítě je, aneb mohou geny opravdu za všechnoDne 29. 5. jsme měli příležitost setkat se s velmi inspirativní absolventkou naší častolovické školy. V rámci akce školního klubu z cyklu „Po stopách úspěšných absolventů naší školy“ nám bylo ctí přivítat paní Mgr. Marii Valeriánovou Ph.D.  Beseda se týkala její cesty z naší základní školy v Častolovicích až po současné působení v Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o současné práci paní doktorky v oblasti genetiky. Součástí přednášky, byla srozumitelně a pro nás laiky přehledně promítaná prezentace, se spoustou snímků týkající se konkrétní práce paní doktorky. Odlišnosti, které musí paní doktorka postřehnout pod mikroskopem, jsou na první pohled tak málo viditelné, že jsme všichni hned pochopili, jak velice odborná práce to je. Pro nás, kteří často čekáme na laboratorní výsledek s velkým očekáváním, někdy i se strachem, bylo velmi zajímavé vidět rozlišnosti, které rozhodují o našem zdraví.

Příjemnou atmosféru v krásném prostředí komunitního centra znásobilo i občerstvení poskytnuté paní Valeriánou. Báječné koláčky přišly k chuti všem zúčastněným.

více fotografií

Za školní klub Jana

Aktualizováno: 13.6.2023 — 23:36
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram