Sportovní den 1. st. -2.- 5.ročník 

Jeden z dalších krásných zářijových dnů jsme se rozhodli nesedět v lavicích, ale užít si ho sportováním. 

Začali jsme „pochoďákem“ na místo soutěžení – do Olešnice na Sportovní areál. Jednalo se o trasu dlouhou asi 7 km. Obavy, že nám děti přes prázdniny zlenivěly a budou je bolet nožičky, byly zbytečné. Děti cestu zvládly a ihned po příchodu na sportoviště se pustily do soutěžení. Paní učitelky s asistentkami pro ně připravily několik sportovních disciplín: člunkový běh, hod na cíl, skok z místa a přetahování lanem. Každá disciplína měla svého vítěze, takže závěr soutěží patřil samozřejmě předávání medailí a hodnocení. Z každé třídy obdrželi medaili tři nejúspěšnější chlapci a dívky, ale i ostatní děti si soutěžení náramně užily. Ke spokojenosti přispěla i možnost koupit si nanuk, limonádu, hranolky a další občerstvení včetně možnosti si zadovádět na atrakcím umístěných na hřišti. Sportovci, kteří se necítili unaveni pokračovali fotbalovým zápasem. 

Když se přiblížila hodina návratu vydali jsme se zpět ke škole a celý sportovní den zakončili dobrým obědem. Možná si podobný den zopakujeme i na konci školního roku?! 

více fotografií zde

Aktualizováno: 20.9.2023 — 13:11
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram