Páťáci na kole 

Úterý 19. září bylo pro nás páťáky opět ve znamení sportu, tentokrát jsme  se věnovali jízdě na kole.  

Ráno jsme vyrazili vlakem do Rychnova nad Kněžnou a vyšlápli si na dopravní hřiště. Tady nás už čekal městský policista, který se nám celé dopoledne věnoval. 

Nejprve jsme začínali pravidly silničního provozu, povídali si o možných rizicích na kole v silničním provozu a formou testu jsme společně zvládli záludné otázky. Po malém posilnění jsme prošli dopravní hřiště, vysvětlili si pravidla jízdy, význam dopravních značek a značení na vozovkách. Policista nám ukázal možné nástrahy, se kterými se v běžném provozu můžeme setkat. A už nic nebránilo tomu vyrazit na kolo. Nasadili jsme si přilbu, upravili na kole výšku sedla a vyjeli „do provozu“. Další disciplínou pak byla malá jízda zručnosti, slalom mezi kloboučky, zastavení u mety. Ukázalo se, že to není jen tak, a že máme co zdokonalovat. 

Jelikož jsme byli u stadionu, někteří z nás neváhali potrénovat běh na tartanovém okruhu – 400 m a 100 m. Dokonce nám zbyly i síly na workoutové hřiště. 

 A na závěr nechyběla ani sladká tečka – zmrzlinka na náměstí.  

Bylo to prima den! 

                                                                                            Mgr. Ladislava Vaňková

fotografie zde

 

Aktualizováno: 22.9.2023 — 13:05
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram