Hodina moderní chemie 

Chemie nejsou jen vzorečky a rovnice. Chemie může být i velká zábava, zvlášť když se pustíme do nejrůznějších pokusů. O tom se přesvědčili žáci 8. a 9. ročníků v pondělí 18. září, kdy nás navštívila studentka VŠCHT Praha s programem ÚVOD DO CHEMIE – pro osmé třídy a PŘEMĚNA ENERGIÍ – pro deváté třídy. Celý program byl velmi interaktivní, probíhal formou dialogu a při řadě pokusů žáci asistovali. Jak se jim dařilo můžete vidět na fotografiích. Který pokus byl nejzajímavější, těžko určit. Nejchutnější ale určitě byla domácí zmrzlina chlazená kapalným dusíkem, ten při sublimaci tvoří hustý dým, který přidal tu pravou alchymistickou atmosféru. 

   Petra Zábrodská 

fotografie zde

Aktualizováno: 22.9.2023 — 13:18
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram