Patroni našich nových prvňáčků 

V letošním školním roce jsme zahájili celoroční projekt „Patroni prvňáčků“. Již od samého začátku bylo patrné, že to je to „pravé“, co je potřeba dále rozvíjet a udržet. Spolupráce deváťáků a prvňáčků je velmi obohacujícím zážitkem pro obě skupiny. Deváťáci, jakožto starší žáci, mají příležitost ukázat se jako vzory při pomoci prvňáčkům v jejich začátcích ve škole. Stali se tak oporou našim novým žáčkům nejenom při orientaci ve škole a při pochopení školního prostředí, ale pokorně jim zodpovídali otázky a stali se tak jejich mentoři, na které se mohou kdykoliv obrátit. Je zřejmé, že spolupráce různých věkových skupin podporuje sociální interakci mezi žáky a pomáhá vytvořit pozitivní školní klima. Žáci deváté třídy doprovázeli prvňáčky po škole, při prvních vyučovacích hodinách, blíže se seznámili ve družině, pomáhali při obědě a společně si zasoutěžili a zahráli hry – teď když se potkají, mohou se starší děti těšit vřelého, srdečného objetí. Podpoření soucitnosti a zodpovědnosti u starších dětí je obohacující pro naši společnost. Spolupráce nekončí – v brzké době nás čeká společný sportovní den a společné svačinky. 

                                                                            Mgr. Gabriela Luxová 

fotogalerie zde

Aktualizováno: 21.9.2023 — 14:46
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram