Adventní kalendář  

Kalendář slouží k odpočítávání dnů adventu ke Štědrému dnu. Původním cílem adventního kalendáře bylo připomenout dětem vánoční událost popisovanou v Bibli a zpříjemnit jim čekání na vánoční dárky. Také v něm bylo zachyceno poselství  adventní doby, kdy se lidé připravují nebo čekají na Vánoce. Ne náhodou má adventní kalendář podobu otevírání okýnek, protože vypovídají o vnitřní otevřenosti pro druhého člověka a pro dobré věci.  

Každý rok ve školní družině děti vyrábí z různých ruliček adventní kalendář ve tvaru stromečku. A tento rok se nic nezměnilo a našlo se hodně nadšenců, co si chtěli vytvořit adventní  kalendář pro sebe a nebo své blízké.  Výroba kalendáře je od začátku do konce náročná, proto je důležitá příprava, aby byl výsledek výborný. Náročností je myšleno: lepení ruliček do tvaru stromku, lepení zadní části kalendáře, stříhání, přesné lepení dekorativního papíru a samozřejmě dobrý výběr dobrůtek do kalendáře, jako jsou čokolády, bonbóny, žvýkačky a jiná sladká lákadla. Tento rok se poprvé také vyráběly kalendáře ve tvaru domečku. Některé děti vyráběly kalendář svým rodičům. Co Vám do něj schovaly, to neprozradíme…….to už necháme na Vás. Přejeme krásný adventní čas plný pohody.  

Iva Hlaváčková-Morávková

více fotografií zde

Aktualizováno: 22.12.2023 — 9:40
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram