Výlet muzeum Sýpka  

V pátek dne 15.12. třída 2.A, 3.A, 5.A navštívila muzeum Sýpka v Rokytnici v Orlických horách. Hned u vstupu do muzea se nás ujala příjemná paní průvodkyně, která vyprávěla o vzniku Sýpky a upoutala pozornost dětí na různé exponáty zvířat. Také povídala o jejich životě v přírodě v horách.   

Poté děti měly možnost napsat a namalovat pohled k Vánocům, pro koho jen chtěly. Dalším bodem programu bylo povídání o Vánocích, o jejich zvycích a tradicích. Děti měly možnost vidět staré vánoční ozdoby a hračky.  

Už samotnou cestu vlakem si děti náramně užily. Na cestě zpět na nás čekal vlak plný zážitků, když jsme nastoupili, pan průvodčí zhasl světla a houkal v tunelu. Děti z toho měly ohromnou radost, někteří i obavy, co se bude dít.   

Celý výlet se moc povedl, byla příjemná nálada a všichni jsme si to užili.  

Lenka Bubeníčková  

více fotografií zde

Aktualizováno: 19.12.2023 — 16:31
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram