9.A a 7.A na vánočních trzích v Olomouci 

22. 12. 2023 proběhla odborná exkurze do moravského krajského města – Olomouce. Exkurze se účastnili žáci a žákyně tříd 7.A a 9.A. Procházku městem částečně omezilo nepříjemné, deštivé počasí. I přes tuto nepohodu, jsme prošli vánoční trhy na Horním a Dolním náměstí. Obě náměstí byla osazena desítkami dřevěných stánků, které nabízely různé druhy vánočních dekorací, pochutin a nápojů, ale i běžné spotřební zboží a oblečení. Zároveň mohli naši žáci a žákyně shlédnout zhruba desítku památek jako např. Moravské divadlo Olomouc, Herkulovu Kašnu, Olomoucký orloj, Sloup Nejsvětější Trojice, Caesarovu kašnu a Chrám sv. Michala. 

Sílící a vytrvalý déšť nás poté vyhnal do obchodního domu Šantovka, kde žáci a žákyně mohli nakoupit poslední dárky k Vánocům.  

Do této chvíle jsme si všichni užívali předvánoční čas … 

Cestou zpět do Častolovic jsme se z radia doslechli o smutné tragédii na Filosofické fakultě v Praze … 

Mgr. Pavel Poklop 

Aktualizováno: 8.1.2024 — 14:12
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram