Výlet první a druhé třídy do VIDY 

První a druhá třída se v pondělí 3.6. vypravila autobusem do zábavného vědeckého parku v Brně. Hned po příchodu se děti mohly seznámit s expozicí – na ploše 6200 m2 na ně čekalo přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým mohly objevovat, jak funguje svět kolem nás. Bylo to prozatím letmé seznámení, protože nás čekal objednaný výukový program.  

Pro druhou třídu „Hejbni kostrou“, kde se děti zábavnou formou dověděly, co se skrývá pod naší kůží a jak vypadají a fungují naše svaly a kosti. První třída měla i pro mě nezapomenutelný, vzrušující, skvěle propracovaný a velmi poutavý program“ Tanec barev“. Byl to pro mě ten nejhezčí program, který jsem kdy viděla a děti ho ocenily svou pozorností a nádhernou atmosférou, která tam panovala. Naučily se míchat různé barvy a zjistily rozlišnosti míchání světelných barev. Po skončení nás čekala společná science show – „Potápěč“, kde jsme se dozvěděli, co je např. kesonová nemoc, proč se gumoví medvídci ve sladké vodě zvětší a proč se nám po delším pobytu ve vodě tvoří na prstech varhánky. Po skončení show byl pro nás připravený výborný oběd a hurá zpět do expozice. Samozřejmě bylo velkým zážitkem pro děti i nakupování, obzvláště, když bylo opravdu z čeho vybírat. Cesta byla dlouhá, ale i za mě musím říci, že to stálo za to.  Během cesty jsme o dětech vůbec nevěděli. Těším se na další společný zážitek mimo školu a myslím, že to mají stejně i děti. 

Mgr. Gabriela Luxová

fotografie zde

 

Aktualizováno: 10.6.2024 — 13:54
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram