Sportovní den prvňáčků

1ab_sport_denPátek 9. září jsme si užili bez učení, celá naše škola měla vyhlášený sportovní den.

Celé dopoledne strávili prvňáčci v přírodě, obě první třídy hrály společně stopovanou. Nejprve se vydaly děti z 1.A po stopách 1.B, hledaly fáborky a dopisy, plnily cestou různé úkoly. Kamarádi z 1.B je dovedli až do Kostelce k rybníku, kde se schovali. Áčko jejich úkryt odhalilo, všichni jsme společně posvačili, popovídali si a nabrali nové síly na další putování. Prohodili jsme si úlohy, tentokrát 1.A vyrazila první a béčko pátralo po jejich stopách. Naše tajná cesta vedla přes kostelecký zámecký park zpět do Častolovic. Turistům z 1.A se podařilo tak skvěle ukrýt, že je 1.B nenašla. Využili okamžik překvapení a bafnutím se prozradili sami. A kde že se ukryli? V krásné cukrárničce v zámeckém parku v Častolovicích. Pak následovala honba za pokladem. A povedlo se, odkryli jsme tajemství pokladu a objevili barevné bublifuky, které jsme hned vyzkoušeli. Už nezbývalo nic jiného, než se společně vrátit zpět do školy.

Všichni si zaslouží pochvalu, celou dlouhou cestu zvládli a nikdo nekňučel, že ho bolí nožičky. Byl to prima den! Však mrkněte na fotky a uvidíte usměvavé malé turisty.

více fotografií: 1.A | 1.B

Mgr. Ladislava Vaňková a Mgr. Radka Přibylová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram