Sůl nad zlato, SK Rabštejn

1234_sulKrásný zážitek z divadelního představení si odnesli žáci 1. st. naší školy ve čtvrtek 13. 10., kdy se mohli ponořit do děje klasické pohádky Boženy Němcové Sůl nad zlato.

Děj volně zpracovala Božena Šimková, autorka televizních scénářů, spisovatelka a dramatička, která je známá např. svými Krkonošskými pohádkami.

Pohádka děti zaujala nejen krásnými kostýmy a kulisami, perfektními hereckými výkony, ale i moderním pojetím děje celého příběhu. Pohádkovou atmosféru dotvářely písničky, které přinesly do příběhu odlehčení i legraci. Děti s nadšením sledovaly proměny jednotlivých postav, např. chybující Aňu, legračního pošetilého tatíčka krále, laskavou kmotřičku s vtipnou kozou Cecilkou i krásnou a nepochopenou Marušku. Divadlo se dětem opravdu moc líbilo.

učitelky 1. stupně

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:04

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram