Adaptační kurz 6.A

6a_adaptakV úterý 18.10.2016 neplatil pro třídu 6.A obvyklý rozvrh. Pro nově vzniklou třídu 2. stupně byl totiž připraven adaptační kurz. Jeho profesionálního vedení se ujala Mgr. Z. Ženatová z Pedagogicko – psychologické poradny v Rychnově nad Kněžnou. Žáci 6.A třídy prožili velmi příjemné dopoledne plné zajímavých her a aktivit, při kterých si například ve dvojicích hráli na novináře a celebrity a zjišťovali o sobě co možná nejvíce informací, ve skupinkách diskutovali o tom, co mají společného a čím je kdo naopak výjimečný. Při výrobě speciálních vizitek uváděli, jak jsou rádi oslovováni, a malovali na ně obrázky, které vystihují jejich záliby či dobré vlastnosti. Nakonec každý napsal, co je pro něho ve třídě důležité. Každá aktivita byla zakončena společnou diskuzí v kruhu. Účelem adaptačního kurzu bylo, aby se žáci lépe poznali a snad ještě více stmelili již teď dobře fungující kolektiv. Paní Mgr. Ženatové patří velký dík za skvěle odvedenou práci a také za obrovskou trpělivost, kterou měla s některými příliš upovídanými jedinci.

Mgr. Andrea Micherová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:04

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram