Výlov rybníka

1234_vylovAkce „narychlo“, ale úžasná podívaná pro celý první stupeň ZŠ. Bylo chladno, trochu jsme promrzli, ale stálo to za to. V 9. 00 hod bylo v zámeckém parku kolem rybníka rušno – téměř vypuštěná voda s ledovou krustou skrývala mnoho ryb nemalých rozměrů. Jakmile měli rybáři jistotu, že si nenaberou do holinek, začal odchyt ryb podběráky do přenosných vaniček, které se vylévaly do nádrží na autě. Nejzajímavější výlov byl u stavidla, kde se shromažďovalo velké množství kaprů, amurů, červených karasů a rybáři je velmi obratně lovili. Vidět na vlastní oči takové ryby v rozměrech XXL se jen tak někomu nepoštěstí, a tak mi zbývá jen doporučit, kdo bude mít možnost se nějakého výlovu zúčastnit, ať určitě neváhá.

více fotografií

Mgr. Gabriela Luxová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:06

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram