Christmas time

3456789_christmasV předvánočním čase je tradicí na naší škole se ve výuce cizích jazyků věnovat vánočním svátkům v jiných zemích.

Žáci od třetí do deváté třídy měli možnost se seznámit s vánočními tradicemi a zvyky, které se dodržují v anglicky mluvících zemích, obohacovat si svou slovní zásobu prostřednictvím různých zábavných aktivit. Dostali jsme se také k porovnávání výhod i nevýhod mezi českým a anglickým způsobem oslavy těchto svátků.

V letošním roce jsme žákům také představili známý příběh s vánoční tématikou – Vánoční koledu od Charlese Dickense. Samozřejmostí jsou i různé vánoční písně a koledy, s jejichž texty jsme pracovali. Některé z nich mají velmi chytlavé melodie, a proto vám ukázky některých přikládám, abyste si je mohli zazpívat.

We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year.

Mgr. Bc. Jana Řízková

Twinkle twinkle little star
Jingle Bells – Alvin and the Chipmunks
Rudolph the Red Nosed Reindeer
We wish you a Merry Christmas
Last Christmas
Shake up Christmas

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:09

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram