Biologická olympiáda

olymp_bioVe středu 1. 2. 2017 proběhlo školní kolo Olympiády z biologie, kategorie D. Detektivem v přírodě- takové bylo téma letošního ročníku. V přírodě žije mnoho zvířat, která jsou velmi plachá a obvykle je ani nezahlédneme. Často však najdeme stopy jejich pobytu- otisky tlapek, zbytky potravy, trusu, peří, srsti, místa kde odpočívala nebo lovila. A tak žáci mohli poodhalit některá stopařská tajemství. Školní kolo se skládalo ze tří částí. Nejprve žáci vyplnili test složený z 33 otázek, v druhé – praktické části- poznávali 30 předložených rostlin, hub a živočichů. V závěru skládali obrázky 9 živočichů a zodpovídali otázky, které se vztahovaly k těmto živočichům. Do okresního kola postoupili dva úspěšní řešitelé- Valérie Brandejsová a Robin Fuga, oba ze 7. B. Všem soutěžícím děkujeme za snahu a postupujícím blahopřejeme!

Mgr. Petra Zábrodská

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:08

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram