Olympiáda v českém jazyce

Dne 4. 12. 2016 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku. Test byl rozdělen na část mluvnickou a slohovou. Žáci se snažili, mezi nejúspěšnější řešitele patřili za 8. třídu Vanesa Luxová, Nathanel Skřivánek, Pavla Alinová, za 9. třídu pak Klára Procházková, Filip Kanta a Kateřina Šuplerová. Do okresního kola, které se konalo 1. 2. 2017 v Rychnově nad Kněžnou, však mohli postoupit pouze dva nejlepší. Byly jimi dívky Vanesa Luxová a Klára Procházková. Stejně jako ve školním kole i okresní kolo olympiády sestávalo z části mluvnické a slohové, přičemž na každou část měli žáci 60 minut. Přestože se dívkám postup do krajského kola nepodařilo vybojovat, nevedly si špatně. Děkujeme nejen jim, ale i všem ostatním žákům naší školy za účast na češtinářské olympiádě.

Mgr. Petra Klausová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:08

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram