Den učitelů

9A_den_uciteluOsmadvacátý březen. Den narození Jana Amose Komenského. Den učitelů. Učitelé mají svátek!

Není běžné, že by učitelé dostávali v tento významný den nějaké dárky, ale tentokrát přišly děti se zajímavým nápadem. Že by si prohodily s učiteli místo a zkusily by si, jaké to je být učitelem. Role učitelů se ujmuli deváťáci jako ti nejstarší a nejzodpovědnější. Ostatní třídy druhého stupně připravily tematické plakáty ke dni učitelů, ve kterých zpracovaly život J. A. Komenského a vývoj školství od antiky až po dobu Marie Terezie.

A jak se popasovali deváťáci s nezvyklou rolí? Velká část z nich opravdu zodpovědně. Domluvili se s učiteli na tématu a připravili si pro „své žáky“ úkoly. Většinou spolupracovali ve dvojicích nebo i trojicích, takže na třídy vyjukaných dětí nebyli sami. Byli i tací, kteří si troufli odučit více hodin. Potkat jste je mohli na hodinách od první do osmé třídy. A ti, co na to šli levou zadní? Zjistili, že „vařit z vody“ před třídou plnou žáků není tak úplně jednoduché.

Myslíte, že si to příští rok zopakujeme?

Mgr. Stanislava Hovorková

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram