Zápis nanečisto

0A_zapis_nanecistoZápis do 1. třídy je významným životním krokem pro předškoláka a jeho rodinu.

Ve středu 5. 4. 2017 naše škola přivítala na „Zápisu nanečisto“ budoucí prvňáčky, kteří se v doprovodu svých rodičů přišli seznámit s prostředím školy a s činnostmi, které budou zanedlouho plnit u skutečného zápisu.

Ředitelka školy Alena Bačíková a zástupkyně Jana Řízková přivítaly všechny přítomné. Zatímco poté rodiče informovaly o náležitostech zápisu a školní zralosti, děti ve vedlejší třídě usedly jako skuteční školáci do lavic. Nejprve pro ně zahráli pohádku O perníkové chaloupce žáci 4. ročníku, kterou nacvičili pod vedením p. uč. Adámkové. Dále si děti vyzkoušely, jak znají geometrické tvary, pravo-levou orientaci, barvy, počítání a další činnosti. Naučily se i písničku, kterou nadšeně předvedly svým rodičům. Všichni předškoláci své úkoly splnili na výbornou a domů si tak odnesli svou první velkou zaslouženou jedničku!

Na všechny se znovu těšíme u zápisu do první třídy, který se bude konat 19. 4. 2017 od 15 hod. na naší škole.

více fotografií

Mgr. Eva Katzerová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:09

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram