Environmentální výchova a krása letu dravých ptáků

2018_123456789_zayferusV úterý 19. září shlédli žáci naší školy velmi zajímavou ukázku vzácných dravců, poutavou pro všechny věkové kategorie. Firma Zayferus má dlouholetou tradici (založení 1991) a může se pochlubit unikátní největší sbírkou dravců v Evropě – 38 druhů, 100 ptáků. Pro žáky byla nejvíce poutavá ukázka dravců lovících věrné makety své přirozené kořisti. Na vlastní oči mohli vidět střemhlavý útok sokola, impulzivního jestřába, snažícího se ulovit kličkující kunu, nebo majestátního orla bělohlavého s dvouapůlmetrovým rozpětím křídel. Dokonce si žákyně páté třídy, která projevila největší znalosti v oblasti sokolnictví, mohla na konci ukázky dravce zavolat na ruku. Zayferus má takové druhy, které málokdo viděl živé v takovém rozsahu. A už vůbec NE při loveckých akcích! Tito moderní sokolníci do svého poutavého výkladu, který je zaměřen na ochranu přírody, vtáhli svými soutěžními otázkami všechny žáky.

více fotografií  1.A | 2.A | 3.A | 4.A | 5.AB | 8.A

Mgr. Gabriela Luxová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:52

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram