Historické dobrodružství

2018_12345_osobnostiDne 8. 11. jsme zažili historické dobrodružství. Během dopoledne žáci naší školy navštívili tělocvičnu, kde byla připravena výstava historických osobností naší země.

Vidět Sáma, Konstantina, Metoděje, Přemysla Otakara I., Karla IV., Jana Husa, Jana Žižku, Jana Amose Komenského, Rudolfa II., Marii Terezii nebo našeho prvního prezidenta byl pro nás velký zážitek. O těchto osobnostech jsme se dozvěděli další nové zajímavé informace.

Mohli jsme si také prohlédnout nejen vizáž voskových figurín, ale i oblečení dané doby. Někteří z nás si vyzkoušeli, jak se psalo hlaholicí.

Tato výstava se nám moc líbila, určitě některé poznatky využijeme při hodinách vlastivědy.

Tereza Podolská, 5. A

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:48