Mám chytré tělo

2018_3456789_teloVe středu 18. 4. 2018 mohli žáci 3. – 9. třídy na hodinu opustit své lavice a přesunuli se do místní Sokolovny, která se na chvíli proměnila v provizorní přednáškový sál. Tam už na ně čekal pan Zezule, který si pro ně připravil zajímavý program s názvem „Mám chytré tělo“. Toto pojmenování bylo inspirováno faktem, že naše tělo automaticky reaguje různými způsoby na různé vnější podněty. Úvod přednášky byl věnován lehce filosofickému zamyšlení nad tím, že v životě všechno souvisí se vším a že nic nezaniká, ale pouze se mění. V průběhu celé prezentace bylo žákům připomínáno, že ve skutečnosti jsme všichni stejní a že záleží jen na nás, jakým směrem se bude náš život ubírat. Zkrátka že všechno máme ve svých rukou.

Druhá část přednášky byla zaměřena na fungování konkrétních vnitřních orgánů lidského těla a vše bylo demonstrováno na velmi zdařilých modelech, které žáci pomáhali rozpohybovat. Díky názorným ukázkám žáci nakonec zjistili, že i v našem těle všechno souvisí se vším.

Na závěr čekalo všechny přítomné překvapení v podobě záplavy bublinek, které pan Zezule vytvořil pomocí obří „bublinkové zbraně“ a které měly všem zajistit dobrou náladu po celý zbytek dne.

více fotografií

Mgr. Andrea Micherová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:43

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram