Šermířský souboj na Sokolské zahradě

2019_345_sermV pátek 21. 9. zavítal do naší školy SHM klub Kostelec nad Orlicí s netradiční pozvánkou na Svatováclavský turnaj. Při této příležitosti jeho členové předvedli  dětem ze 3. – 5. třídy iluzi reálných středověkých šermířských soubojů. Šermíři ukázali svou dovednost v ovládání sečných a bodných zbraní, představili rytířskou výzbroj a výstroj. Děti se mohly obléci do drátěné košile a přilby, mohly se chopit meče či obtěžkat části brnění.

Na závěr byli všichni pozváni do Oddílu rytířů a dvorních dam v Kostelci nad Orlicí a na Svatováclavský turnaj, který se bude konat 28. 9. 2018 v Tutlekách.

více fotografií

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 26.9.2018 — 13:44

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram